Aktuality

COVID-19: Pristupujeme k ďalšiemu otváraniu obchodov a služieb

 06.05.2020

COVID-19: Pristupujeme k ďalšiemu otváraniu obchodov a služieb

Vzhľadom na priaznivú situáciu v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 sa na Slovensku spúšťa od 6.mája 2. a 3. fáza uvoľňovania opatrení.

Tieto opatrenia predstavujú zvýšené riziko, preto je naďalej potrebné dbať na nosenie rúšok na verejnosti, umývanie a dezinfekciu rúk a dodržiavanie sociálneho odstupu, ako aj ďalších opatrení a odporúčaných postupov Úradu verejného zdravotníctva SR, aby sa nenarušilo spomaľovanie šírenia COVID-19.

 Otvárajú sa:

 • ubytovanie (krátkodobé, bez spoločného stravovania, jedlo na izbe, respektíve na terase príslušnej reštaurácie v danom penzióne či hoteli,  s WC a kúpeľňou, bez iných služieb), po odchode hostí musí byť izba 24 hod. voľná.
 • za stanovených podmienok sa otvoria: kaderníctva, pedikúry, manikúry, holičstvá, kozmetika a soláriá
 • vonkajšie turistické atrakcie
 • taxi služba (oddelený priestor medzi vodičom a zákazníkom, ktorý má sedieť na zadnom sedadle a bez klimatizácie v zadnom priestore z preventívnych dôvodov)
 • bohoslužby – veriaci bez rozdielu veku sa budú môcť zúčastniť bohoslužieb s odporúčaním, aby sa v nedeľu konala samostatná omša pre seniorov. Bohoslužby sa budú konať za dodržiavania protiepidemických opatrení (bude možné si sadnúť do každej druhej lavice s dvojmetrovými rozstupmi, sväté prijímanie do rúk, nie do úst a podobne)
 • svadby – za stanovených podmienok
 • obchody a služby bez obmedzenia čo sa týka rozlohy (okrem obchodných centier)
  (platí nosenie rúšok, dezinfekcia rúk, dvojmetrové odstupy medzi zákazníkmi, 25 metrov štvorcových na zákazníka)
 • verejné stravovanie - vonkajšie „terasy“ (za stanovených podmienok – okraje stolov vzdialené dva metre od seba, pri jednom stole maximálne dvaja ľudia, respektíve rodičia s deťmi, dezinfekcia dotykových plôch po každom zákazníkovi, na WC pre zákazníkov: každú hodinu dezinfekcia dotykových plôch, k dispozícii dezinfekcia na ruky, jednorazové utierky, zákaz sušičov rúk)
 • rehabilitácie – len suché procedúry
 • múzeá, galérie, knižnice a výstavné siene podľa podmienok
 • skúšanie oblečenia v obchodoch sa povoľuje, potrebná je však dezinfekcia rúk, odskúšané a nezakúpené oblečenie musí zostať 24 hodín „bokom“
 • zároveň budú otvorené obchody a služby bez ohľadu na ich rozlohu za rešpektovania už doteraz platných hygienických opatrení v otvorených obchodoch – uvedené sa netýka obchodných centier, v ktorých zostávajú v platnosti súčasné obmedzenia.

S uvoľnením činnosti prevádzok sa zároveň posilní štátny zdravotný dozor v otvorených prevádzkach.

1 2 3 [>]

Ochrana osobných údajov

  Úradné hodiny

  Pondelok: 07:30 - 12:00 12:30 - 15:30
  Utorok: 07:30 - 12:00 12:30 - 15:30
  Streda: 07:30 - 12:00 12:30 - 15:30
  Štvrtok: 07:30 - 12:00 12:30 - 15:30
  Piatok: 07:30 - 12:00 12:30 - 15:30

  Fotogaléria

  Kalendár

  Počasie

  Obec Slavkovce
  Počasie Slavkovce - Svieti.com

  Návštevnosť

  TOPlist

  Anketa